Poruchy potenia

Hyperhidroza

Všetci sa potíme. Potenie je bežný prirodzený telesný proces, ktorý umožňuje telu regulovať jeho teplotu tým, že stimuluje potné žľazy.

Žiaľ existujú zdravotné stavy, ktoré môžu mať vplyv na tento proces a jedným z nich je Hyperhidroza ( nadmerné potenie).   Hyperhidroza, čiže nadmerné potenie alebo poruchy potenia sa vyznačuje nadmerným vylučovaním potu po celom tele alebo niektorých častiach tela. Ruky, nohy, podpazušie patria medzi najaktívnejšie oblasti vzhľadom k relatívne vysokej koncetrácii potných žliaz na týchto miestach.  Príčiny hyperhidrózy sú najčastejšie dedičnosť ( často sa jedná o vrodenú dipozíciu), taktiež faktormi môžu byť stres, fajčenie, príjem väčšieho množstva kofeínu alebo konzumácia pálivých jedál, alebo  pri hormonálnych zmenách napr. v puberte alebo v menopauze.

Nadmerné potenie je chronické ochorenie, ktoré môže viesť k vzniku emocionálnych a sociálnych problémov, rovnako ako k pracovnému, fyzickému a psychickému dyskomfortu.  Používaním produktov značky Perspi-guard môžete predísť takýmto situáciám. Zloženie produktov  Perspi-Guard bolo vyvinuté lekármi a farmakológmi na základe desaťročného štúdia klinickej hyperhidrózy. Sú však vhodné aj pre bežný tip potenia, taktiež pre všetky tipy pokožky, pre mužov aj pre ženy. Nedráždia pokožku, nezanechávajú škvrny na oblečení.